Blog

Gdy odziedziczyłeś same długi...

27.04.2017 14:18

Często bywa, że zamiast góry pieniędzy i nieruchomości okazuję się, że spadkodawca zostawił nam same długi. Zadłużony spadek może przysporzyć wielu problemów. Jak się przed nimi bronić?


więcej >>

Śmigus-dyngus, czyli dlaczego lanie wody może skończyć się w sądzie...

15.04.2017 17:19

Święta wielkanocne to jedne z najciekawszych pod względem tradycji świąt w Polsce. Święconka, wielkanocne baby, mazurki i baranki kojarzą się z rodzinną, niepowtarzalną atmosferą, a w poniedziałek wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez biegania z wodą. Niestety nie każdy wie, że zbyt obfie lanie wody, zwłaszcza stosowane wobec osób spoza rodziny i znajomych, może skończyć się w sądzie. Czy oznacza to, że tradycji w tym wypadku nie należy kultywować?


więcej >>

Jak się reklamować, czyli kiedy przedsiębiorca może wysłać ofertę?

07.03.2017 15:45

Wszechobecny Internet to kuszące źródło pozyskiwania nowych klientów. Ogromne możliwości, ogromna baza danych, które w końcu zostały dobrowolnie podane, a więc można z nich korzystać... Ale czy zawsze? Niestety nie.


więcej >>

Kiedy dłużnik nie musi płacić, czyli kilka słów o przedawnieniu...

06.03.2017 14:31

W ostatnim czasie pojawiło się wiele informacji na temat proponowany zmian dotyczących przedawnienia długów. Jak każda nowelizacja, także i ta ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Niemniej jednak, warto zadać pytanie, czym właściwie jest przedawnienie i jakie konsekwencje będą miały ewentualne zmiany w tym temacie, zwłaszcza dla przedsiębiorców.


więcej >>

Więcej czasu na zapłatę, czyli ważna zmiana w kodeksie cywilnym

06.03.2017 11:56

W dniu 1 stycznia 2017 r. weszła w życie bardzo ważna zmiana dotycząca sposobu liczenia terminów w prawie cywilnym.  Zgodnie ze znowelizowanym art. 115. k.c.: "Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą."


więcej >>

copyright by Kancelaria HouseLex © 2016